Odpowiedzi

  • baqs
  • Początkujący
2009-11-29T17:21:13+01:00
60szt * 30gr = 18zł

30*1,2 = 36gr - nowa cena jajka

18/36gr = 50szt - tyle można kupić jaj droższych o 20%
2009-11-29T17:23:10+01:00
30gr x 60= 1800gr
30gr x 20% +30gr = 36gr
1800gr : 36gr = 50
0dp: Można kupić 50 jaj
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T17:24:43+01:00
60sztuk * 0.30zł=18zł
0,30zł - 100%
x zł - 120%
(120*0,30)/100 = 0,36

18zł / 0,36 gr = 50
Odp:Można kupić 50 jajek