Odpowiedzi

2009-11-29T17:34:24+01:00
27,88 - 24,54 = 3,34
więc zeszyt kosztuje 3,34
7 razy 3,34 =23,38
27,88 - 23,38 = 4,5
4,5 podzielić na 6 = 0,75
ołówek kosztuje 0,75
5 4 5
2009-11-29T17:37:12+01:00
27,88zł-24,54=3,34zł cena jednego zeszytu
3,34zł ×7=23,38zł cena 7 zeszytów
27,88zł-23,38zł=4,50zł
4,50zł ÷ 7=0,64zł
2 4 2
2009-11-29T17:38:02+01:00
X-> cena jednego zeszytu
y-> cena jednego ołówka

7x+6y=27,88
6x+6y=24,54

(7x+6y)-(6x+6y)=27,88-24,54
x=3,34zł

6x+6y=24,54
6y=24,54-6x
6y=24,54-6×3,34
6y=24,54-20,04
6y=4,5 /÷6
y=0,75

x=3,34
y=0,75

Odp: Jeden zeszyt kosztuje 3,34zł, a cena jednego ołówka to 0,75zł.
3 3 3