×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Wyjaśnij pojęcie nerwacji liścia. Wystarczy jedno lub dwa zdania z góry dziękuje :) Bardzo chętnie pomogę jeżeli chodzi o biologię ;]

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T17:11:48+00:00
Użyłkowanie liścia, układ wiązek przewodzących (żyłek liściowych) w blaszce liściowej; w u. siatkowym, rozpowszechnionym u dwuliściennych, wiązki tworzą rozgałęziony, zamknięty system, złożony z żyłek głównych i bocznych różnego rzędu; może być pierzaste (jedna żyłka główna, od której odchodzą mniejsze boczne) lub dłoniaste (kilka żyłek głównych wychodzących z podstawy blaszki liściowej, dalej rozgałęziających się pierzasto); u. równoległe, charakterystyczne dla jednoliściennych, to układ równorzędnych, równoległych, nierozgałęzionych żyłek spotykających się na wierzchołku liścia i połączonych z sobą drobnymi wiązkami poprzecznymi (anastomozami).

<użyłkowanie to to samo co nerwacja)
0 0 0
2009-11-29T17:12:22+00:00
Nerwacja liścia - są to wiązki przewodzące tworzące w liściu rozgałęzeinia podobne do sieci.
0 0 0
2009-11-29T17:11:49+00:00
Układ wiązek przewodzących (żyłek liściowych) w blaszce liściowej; w u. siatkowym, rozpowszechnionym u dwuliściennych, wiązki tworzą rozgałęziony, zamknięty system, złożony z żyłek głównych i bocznych różnego rzędu; może być pierzaste (jedna żyłka główna, od której odchodzą mniejsze boczne) lub dłoniaste (kilka żyłek głównych wychodzących z podstawy blaszki liściowej, dalej rozgałęziających się pierzasto); u. równoległe, charakterystyczne dla jednoliściennych, to układ równorzędnych, równoległych, nierozgałęzionych żyłek spotykających się na wierzchołku liścia i połączonych z sobą drobnymi wiązkami poprzecznymi (anastomozami).

jest to z internetowego słownika biologicznego, ale nie wiem czy pomoże , pzdr ;)
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci