×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-29T17:27:47+00:00
Kościół Zjednoczenia(Sun Myung Moona):
Kościół ten został uznany przez Parlament Europejski za organizację pozareligijną, mogącą się przyczyniać do zagrożenia ładu i porządku społecznego. Członków tej wspólnoty obwinia się o uczestnictwo w przemycie i handlu narkotykami. W naszym kraju został on zarejestrowany 12.01.1990roku. Posiada trzy zamknięte ośrodki pod Krakowem. Kosciół werbuje członków poprzez Federację Kobiet na Rzecz Pokoju Światowego, działającą w Polsce od 1992roku oraz Akademickie Stowarzyszenie Urzeczywistniania Wartości Uniwersalnych.
1 3 1
2009-11-29T17:33:26+00:00
Sekta Moon, a właściwie Kościół Zjednoczeniowy - Ruch pod Wezwaniem Ducha Świętego dla Zjednoczenia Chrześcijaństwa Światowego, jest to ruch religijny, który powstał w 1954 roku w Seulu założony przez Sun Myung Moona. Dążą do stworzenia Królestwa Bożego na Ziemi. Wierzą, że Jezus nie dokończył swojej misji, ponieważ nie założył rodziny, misję musi dokończyć osoba która stanie w tej samej pozycji, co Jezus, po to aby wszyscy byli wolni od grzechu pierworodnego. Sun Myung Moon jest mesjaszem i to on otrzymał tę misję wraz z żoną. Ma on zjednoczy ludzkość i połączć Zachód ze Wschodem, religię z nauką i duchowość z materią. Tzw. Święta Księga - Boskie Zasady napisana przez Moona po dziewięciu latach od spotkania z Chrystusem, które miało miejsce, według relacji Moona, w Poniedziałek Wielkanocny 1936 roku. W ostatnim czasie wspólnota zatraca charakter jednoznacznie religijny i staje się swego rodzaju stowarzyszeniem z praktycznie wolnym wstępem dla wyznawców innych religii. Nazywają się munistami.
1 3 1
2009-11-29T23:20:51+00:00
Jest to współczesne zagrożenia duchowe to również ruchy i grupy psychomanipulacyjne oraz toksyczne duchowości, a także praktyki i ideologie. Nastawionych na spektakularne imprezy nagłaśniane przez media w celach propagandowych, nowi adepci są wprowadzani w strukturę o bardzo rozbudowanych powiązaniach i uzależnieniach wielotysięcznej rzeszy członków. Przewodniczył Sun Myung Moon, założyciel niechrześcijańskiej sekty Family Federation for World Peace and Unification,zaczęło się w roku 1988 w Erbusco koło Bresci.Członkowie sekty, którzy żyją "w świecie" oddają jej 10 procent swoich dochodów, a żyjący w komunach - wszystko.oosługuje się technikami manipulacji psychologicznej: wpierw "bombardowaniem miłością" uzależnia emocjonalnie adeptów, dopiero potem poddaje ich indoktrynacji.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci