×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Pojedynek ma odbyć się na podwórzu zamkowym. Naprzeciwko siebie stają Rotgier wraz z giermkiem Van Krisem i Zbyszko z Bogdańca, mając u boku Hlawę.

Najpierw Van Krist upada pod ciosem Hlawy. Wtedy Rotgier atakuje z impetem Zbyszka, mając poczucie osamotnienia, ponieważ teraz wszyscy walczą przeciw niemu. Wkrótce Krzyżaka zaczyna ogarniać zmęczenie. Co chwilę zadaje Zbyszkowi krótkie, jednak potężne ciosy. Ten odparowuje je tarczą. Czyni to z wielką siłą i omal nie zwala z nóg Krzyżaka. Pot zalewa oczy walczących, z ich piersi wydobywa się chrapliwe dyszenie. Zbyszko wie, że walka toczy się o Danusię. Przypomina sobie jej utratę, niedolę i krzywdy, jakie doznała. Na to wspomnienie wzbiera w nim żal i Zbyszko wpada w bojowy szał. Rotgier nie jest w stanie sprostać jego ciosom. Po długiej walce Krzyżak pada na ziemię z na poły odrąbaną ręką.Na udeptanej ziemi rozgrywały się pojedynki w obronie honoru, ideałów, sprawiedliwości i prawdy. Taki też charakter miał ten pojedynek między Zbyszkiem a Rotgierem. Dzięki swojemu zwycięstwu Zbyszko odniósł triumf w obronie honoru polskiego rycerstwa.BARDZO PROSZĘ O DOKŁADNE PRZEROBIENIE TEKSTU ,ABYM MOGŁA GO ODDAĆ GO NAUCZYCIELCE. DZIĘKI
2

Odpowiedzi

2009-05-28T15:14:51+00:00
Pojedynek ma odbyć się na podwórzu zamkowym. Naprzeciwko siebie stają Rotgier wraz z giermkiem Van Krisem i Zbyszko z Bogdańca, mając u boku Hlawę. Już na samym początku Van Krist upada pod ciosem Hlawy. Wtedy Rotgier atakuje z impetem Zbyszka, bojąc się, że nie poradzi sobie sam z dwoma przeciwnikami. Krzyżak walczy bezskutecznie i wkrótce zaczyna ogarniać go zmęczenie. Co chwilę jednak zadaje Zbyszkowi krótkie, choć potężne, ciosy. Ten zatrzymuje je tarczą. Czyni to z wielką siłą i omal nie zwala z nóg Krzyżaka. Pot zalewa oczy walczących, z ich piersi wydobywa się chrapliwe dyszenie. Zbyszko wie, że walka toczy się o damę swego serca. Przypomina sobie jej utratę, niedolę i krzywdy, jakie doznała. Na to wspomnienie wzbiera w nim żal i wpada w bojowy szał. Rotgier nie jest w stanie sprostać jego ciosom. Po długiej walce Krzyżak pada na ziemię z na poły odrąbaną ręką. Na udeptanej ziemi rozgrywały się pojedynki w obronie honoru, ideałów, sprawiedliwości i prawdy. Taki też charakter miał ten pojedynek między Zbyszkiem a Rotgierem. Dzięki swojemu zwycięstwu młody rycerz odniósł triumf w obronie honoru polskiego rycerstwa i pomścił Danusię.
0 0 0
2009-05-28T15:22:15+00:00
Na dworze przy zamku odbywać się będzie walka między krzyżakiem a rycerzem z Bogdańca. W pełnej gotowości stają Rotgier i towarzyszący mu giermek, Van Kris oraz Zbyszko i czekający na polecenia swojego przywódcy, wierny Hlawa. Na początku zażarta bitwa toczy się miedzy giermkami. Po chwili jeden z nich upada pod ciosem drugiego. To Van Krist! Rozwścieczony upadkiem swojego największego sługi Rotgier z całą siło rusza ku Zbyszkowi. Gra toczy się o wysoką stawkę. Niedługo potem Krzyżak czuje ograniające go zmęczenie- atakuje Zbyszka teraz ciasnymi ciosami, ale co za tym idzie krótkimi. Jednak ten nie daje za wygraną. Przeciwstawia się ciosom Krzyżaka. Cały czas stara myśleć o ukochanej. Na wspomnienie Danusi rycerz z Bogdańca atakuje z impetem Rotgiera, który pada zna ziemie w nie najlepszym stanie fizycznym. Zbyszko walczył w obronie sprawiedliwości, honoru i co najważniejsze w obronie ukochanej kobiety. Dzięki temu Zbyszko odniósł dumę, ponieważ walczył w obronie polskiego rycerstwa.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci