×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Bardzo proszę o napisanie charakterystyki Jacka Soplicy z "Pan Tadeusz".. szukałam juz w google ale nic ciekawego nie znalazła.. z góry dziękuje :)

2

Odpowiedzi

2009-11-29T17:47:31+00:00
Tu masz link do odpowiedzi ;D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Soplica
0 0 0
2009-11-29T17:55:24+00:00
Jacek Soplica to jeden z głównych bohaterów epopei narodowej Adama Mickiewicza pod tytułem ,,Pan Tadeusz". Jacek Soplica pochodził z rodziny szlacheckiej. Był ojcem Tadeusza i bratem Sędziego.
W wieku młodzieńczym był zdrowym i przystojnym mężczyzną. Nosił dosć długie wąsy, w wyniku czego zyskał przydomek ,,Wąsal". Jacek Soplica opanował do perfekcji technikę strzelania z broni palnej, dlatego doskonale wypadał na polowaniach i w czasie pojedynków. Był gwałtowny, porywczy, i energiczny. O jego przyjaźń zabiegał nawet sam Stolnik Horeszko, który często zapraszał go na uczty do swojego zamku. Stolnik wykorzystał wpływy Jacka na sejmikach w sposób bezwzględny.
W czasie wizyt w zamku Horeszków Jacek zakochał się z wzajemnością w Ewie-córce Horeszki. Stolnik dowiedziawszy się o zamiarze poślubienia swojej z córki przez Soplicę, poczęstował go czarną polewką, która oznaczała odmowę. Nie potrafił on poradzić sobie z problemami przez co zaczął pić. Pogrązony w rozpaczy nie był w stanie się niczym zająć. Dopuścił się nawet zabójstwa Stolnika. Bohater wyjechał za granicę. Jako zakonnik chciał odpokutować swoje przewinienia. Przyjął nazwisko Robak. Walczył w obronie ojczyzny. Myślę, że pomimo czynów jakich dokonał w młodości warty jest naśladowania.

PRZEPISAŁAM Z ZESZYTU ! ZYCZE 5 ;))
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci