Odpowiedzi

2009-11-29T23:35:06+01:00
100kg za 180zł
czyli za 1kg zapłacił 1.8zł
1.8zł+0.18zł=1.98zł
(ale pewnie sprzedawał po 1.99 :P)
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T23:39:48+01:00
Hurtownia: 100kg - 180zł

1kg - 1,80 zł
1,80zł ÷ 10 = 0,18zł
1,80zł + 0,18zł = 1,98 zł
Sklep: 1kg = 1,98 zł

Odp. 1 kg jabłek w sklepie pana Tadeusza kosztował 1.98 zł
2009-11-30T01:42:38+01:00
Za 100 kg jabłek Pan Tadeusz zapłacił 180zł.

By dowiedzieć się ile Pan Tadeusz zapłacił za 1kg jabłek musimy podzielić kwotę jaką zapłacił przez ciężar.

180zł/100kg = 1,8zł za 1 kg

Pan Tadeusz doliczył do ceny jabłek swoją własną wyższą cenę, by na ich sprzedaży coś zarobić. Jest to tak zwana marża. Wiemy, że marża Pana Tadeusza jest 10 razy niższa niż cena za 1 kg jabłek. Musimy więc podzielić otrzymaną cenę za 1 kg przez 10 aby obliczyć ile wynosi marża Pana Tadeusza.

1,80zł ÷ 10 = 0,18zł

0,18zł czyli 18 setnych złotego to inaczej 18 groszy. Marża Pana Tadeusza, o którą podwyższa on cenę jabłek w swoim sklepie, wynosi więc 18 gr. Doliczmy ja więc do ceny jabłek.

1,80zł + 0,18zł = 1,98zł

Odp: Cena jabłek w sklepie wynosi 1 złoty 98 groszy.
1 5 1