Odpowiedzi

2009-11-30T06:28:55+01:00
1kg jabłek za 3,2zł
1kg jabłek za 2zł -cena jabłek u sadownika

3,2 zł - 100%
2zł -x

x = 2zł · 100% | : 3,2zł (zł się ze sobą skróci)
x = 62,5 %

odp. u sadownika 1kg jabłek jest tańszy o 62,5% od 1kg jabłek za 3 zł.