×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Kim był Chilon Chilonides ? (ocena bohatera ) ksiązka Quo vadis

Praca powinna zajmowac ok 1 kartki z zeszytu, jezeli praca nie bedzie na temat lub bedzie sciagnieta z neta to zglosze ja jako bledna.
1

Odpowiedzi

2009-11-30T12:26:33+00:00
Chilon Chilonides z powieści 'Quo Vadis' był człowiekiem starszym. Był podstępliwy ale za to niezmiernie inteligentny. Uważał się za filozofa, choć tak naprawdę trudno było go nim nazwać.
Każde zarobione pieniądze przepijał. Był chciwy; często bezczelnie prosił o pieniądze od „pracodawców”. Przy każdej wizycie u patrycjusza otrzymywał wynagrodzenie. Chilon nie był chrześcijaninem lecz gdy patrzył na śmierć niewinnych miał wyrzuty sumienia.. Oni ginęli przez niego, bo on w afekcie i w chwili złości chciał zrobić Winicjuszowi na złość. Osądził wszystkich chrześcijan o podpalenie Rzymu i skazał ich na śmierć. Po jakimś czasie Chilon nawrócił się oraz został wiernym chrześcijaninem. Najtrudniej jednak było mu wybaczyć sobie. W końcu zdradził Winicjusza i zdradził całą rzeszę chrześcijan. Stał się człowiekiem pokornym, ale nadal w jakimś stopniu materialistą. Dzięki niemu naród dowiedział się prawdy o spaleniu Rzymu, ale i przez niego zginęło setki niewinnych ludzi.
Uważam Chiliona za pozytywną postać, ponieważ po mimo wielu krzywd jakie wyrządził innym potrafił się nawrócić i zacząć wszystko od nowa. Zacząć z Bogiem 'nowe życie' jednego czego nie potrafił to wybaczyć sobie . Stał się człowiekiem godnym zaufania, pokornym i miłosiernym. Ta zmiana pokazuje że w życiu bywają sytuacje gdy wszystko odwraca się o 180 stopni i staje się nagle lepsze. Wystarczy tylko wierzyć w siebie.
26 3 26
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci