×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Potrzebuje jakieś ciekawe i łatwe do zrobienia doświadczenie na lekcję fizyki. Od razu mówię , że wszystkie potrzebne przedmioty do doświadczenia muszę

sama przynieść do szkoły. Teraz bierzemy temat ;sprawdzamy prawdziwość hipotezy o cząsteczkowej budowie ciał i siły międzycząsteczkowe. Za najbardziej ciekawe i łatwe doświadczenie daje najlepszą odpowiedź. ;)
2

Odpowiedzi

2009-11-30T12:20:01+00:00
Weź linijkę i kawałek kartki tzn urwij malutki kawałeczek np : 1mm.. Potrzyj linijką o głowę i przybliż linijkę do kartki:D

Siła przyciągania ;P
8 3 8
2009-11-30T12:23:28+00:00
Hmmm może :

1. Wlej do butelki octu i wsyp troche proszku do pieczenia, wstrzasniej i naloz na gwint balon - sam sie nadmucha. (to bardziej takie chemiczne, ale można uznać za chemiczno-fizyczne) ;P

2.
Do łyżeczki przywiąż nitkę. Drugi koniec nitki włóż do ucha, a ucho zatkaj palcem. Drugie ucho też sobie zakryj, by nie przeszkadzały różne niepotrzebne dźwięki z okolicy.
Swobodnie wiszącą na nitce łyżeczkę tak rozbujaj, by uderzyła o stół czy jakieś krzesło.
Niech nitka do niczego nie dotyka! Ma prowadzić w prostej linii od łyżeczki do Twojego ucha. Czy słyszysz potężny dzwon?
Użyj dużej łyżki będzie lepszy efekt ;) OBRAZEK W ZAŁĄCZNIKU.

3. Z jajkiem ;P


Poproś mamę o jajko ugotowane na twardo. Nic mu się nie stanie - po eksperymencie oddasz jajko w stanie nadającym się do spożycia.

Włóż jajko do zlewu i puść na nie dość silny strumień wody. Jajko - uderzone wodą - zamiast uciec spod strumienia w jakieś spokojniejsze miejsce zlewu, jakby specjalnie pchało się pod prysznic. Co trochę wysunie się poza strugi wody, jeszcze szybciej wraca do centrum strumienia.

. Może to nie są doświadczenia co do twojego tematu ale są ciekawe ;).
10 3 10
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci