Ile kosztuje 1 kg cukierków, jeżeli:
a).za 10 dag zapłaciłem 2.10 zł
b).za 20 dag zapłaciłem 4,88 zł
c).za 25 dag zapłaciłem 4.65 zł
d).za 75 dag zapłaciłem 12.93 zł
Cy jest jakiś dobry sposób na wykonanie obliczeń?
POMÓŻCIE NA DZIŚ!!!!!!!!!!!!!!!
Dzięki

2

Odpowiedzi

2009-11-30T14:35:43+01:00
1\2.10x10=21zl
2\4.88-20dag=2.44-10dag 2.44x10=24.40za 1 kg
3\4.65x4=18,6za 1 kg
4\12.93/3=4.31 12.93+4.31=17.24
2009-11-30T14:41:00+01:00
1 kg:100 dag

a)100:10=10
2.10*10=21[zł]

b)100:20=5
4.88*5=24[zł]

c)100:25=4
4*4.65=19[zł]

d) 25Dag=12.93:3=4.31
1 kg=4.31*4=17[zł]