×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2014-06-30T08:12:04+00:00
Robaki są zwierzętami niższymi. Są jednak wyżej rozwinięte niż np. ukwiały lub meduzy. Posiadają w ciele dwa otwory: gębowy i odbytowy. Mają także układ krwionośny i rodzaj systemu nerwowego, jaki mają zwierzęta wyżej rozwinięte. Dysponują więc różnymi zmysłami, którymi orientują się w swoim środowisku- potrafią postrzegać różnice temperatur. Większość ma wybitny zmysł dotyku, smaku i węchu. W skórze posiadają komórki zmysłowe, dzięki którym reagują na światło.
                Robaki można odróżnić po kształcie ciała. Pierścienice wyglądają jak węże, a ich ciało składa się z wielu pojedynczych pierścieni(dżdżownica). Obleńce składają się z worka skórno-mięśniowego. Można je znaleźć w lesie w podściółce z liści, na ziemi i w wodzie. Wiele z nich jest pasożytami. Pasożytują na roślinach i zwierzętach, jak również na ludziach i wyrządzają szkody swojemu gospodarzowi. Trzecią dużą grupą są płazińce, wśród których występują tasiemce i przywry. Również drapieżne wirki są płazińcami.
                Robaki rozmnażają się w dość osobliwy sposób. Większość z nich ma cechy męskie i żeńskie, więc są obojnakami, ale parzą się ze sobą, wymieniając między sobą pakiety plemników, którymi jaja obydwu zwierząt zostaną zapłodnione.
                Spośród wszystkich robaków największa zażyłość łączy nas z pierścienicami. Występują w morzach, wodach słodkich oraz w glebie i ściółce. Są drapieżnikami, mułożercami  i glebożercami. Niektóre z nich to pasożyty. Wyróżniamy wśród nich wieloszczety, skąposzczety i pijawki. Nazywa się je też siodełkowcami, gdyż w przednim odcinku ciała mają paskowate zgrubienia. 
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci