Do zrobienia sałatki potrzeba 100 gramów łuskanych orzechów włoskich , 150 gramów sera pleśniowego , 125 gramów ananasa z puszki , 250 gramów kapusty pekińskiej oraz odrobiny oliwy , soli i pieprzu do smaku . Korzystając z podanych cen ustal , ile kosztuj a produkty na sałatkę .


towar opakowanie cena (za opakowanie)
orzechy włoskie | 200 g | 6,40 zł
ser pleśniowy | 15 dag | 4,29 zł
ananas | puszka 375 g | 2,97 zł
kapusta pekińska | 1 kg | 2,16 zł

plis pomórzcie ;pp

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-30T17:13:32+01:00
Orzechy włoskie 1x200g- 6.40zł
ser pleśniowy(1g-0,1 dag czyli 150g=15dag) 1x150g- 4,29zł
ananas z puszki 3x125g=375g- 2.97x3= 8.79
kapusta pekińska (1gram to 0,001 kg czyli 250g to 0,25kg)
1x0,25kg- 2,16 zł

6,40+4,29+8,79+2,16=21,64zł

Odp: na składniki wydano 21,64 zł

3 2 3
2009-11-30T17:16:45+01:00
Orzechy włoskie - 6,40 zł : 2 = 3,20 zł
Ser pleśniowy - 150 g. = 15 dag =4,29 zł
Ananas - 375 g : 125 g = 3 3*2,97 zł=8.91 zł
Kapusta - no właśnie tego nie wiem ^^"
3 2 3