Odpowiedzi

  • Bosy
  • Rozwiązujący
2009-11-30T18:18:40+01:00
25*1375=34375 zł

34375-4450=29925

29925/25=1197 zł

W sklepie Wieśka odtwarzacz kosztował 1197 zł.
2009-11-30T18:20:57+01:00
25x1 375zł=34 375zł
4 450zł:25=178zł
1 375zł+178zł=1 553zł

Odp. Odtwarzać w sklepie pana Wieśka kosztował 1 553zł.

Bosy zrobił to źle, bo wyszło mu, że pan Wiesiek te odtwarzacze sprzedawał taniej niż je kupował, więc nie miał na tym zysku ani żadnej marży. Jestem pewna że mam to na 100% dobrze. :)
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-30T18:27:40+01:00
25 x 1375 zł = 34 375 zł
Tyle zapłacił hurtowni za 25 odtwarzaczy.

34 375 zł + 4 450 zł = 38 825 zł
Tyle zarobił sprzedając 25 odtwarzaczy.

38 825 zł - 34 375 zł = 4 450 zł
Tyle zyskał.

38 825 zł : 25 = 1 553 zł
Tyle kosztował jeden odtwarzacz w sklepie pana Wieśka.

Odp. Jeden odtwarzacz w sklepie pana Wieśka kosztował 1 553 zł.

Na pewno jest to dobrze zrobione zadanie.
1 4 1