×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-30T17:25:46+00:00
Powstańcy musieli przemieszczać się kanałami, bo przeciez ich działalność była tajna. Gdyby ich plany zostały zdradzone, a zasady działania rozpracowane i dostały się do wroga cała przygotowywana akcja ległaby w gruzach. Kanałów używano też do przemieszczania się dlatego, że były to jedne z bezpieczniejszych przejść. Wyobrażacie sobie grupę ludzi w partyzanckich strojach przechadzających się otwarcie po środku ulicy?
Ja nie bardzo...
;]
0 0 0
2009-11-30T17:38:29+00:00
Powstańcy podczas powstania warszawskiego przemieszczali się kanałami, żeby byli nie widoczni. W ten sposób unikali niebezpieczeństw. Np. Andrzej Borowiec - urodzony w 1928 roku, Powstaniec Warszawski, żołnierz 101 plutonu, pseudonim "Zych", łącznik kanałowy ze Śródmieścia na Starówkę, przyłączył się do Zgrupowania "Radosław" na Czerniakowie, walczył w rejonie ulicy Wilanowskiej, ewakuował się wraz z oddziałami "Radosława" na Mokotów. Po uderzeniu Niemców na Mokotów został dwukrotnie ranny w ciągu jednego dnia i dostał się do niemieckiej niewoli.

Więziony w stalagu XIA Altengrabow. Po wyzwoleniu służył w II Korpusie generała Andersa we Włoszech,
0 0 0
2009-11-30T21:02:46+00:00
Powstańcy Warszawscy przemieszczali się kanałami ze względów czysto strategicznych. Po pierwszych sukcesach w walce powstańcy niestety musieli przejść do obrony swoich pozycji. Kanały warszawskie wykorzystywali do przemieszczania swoich oddziałów transportu broni rannych zaopatrzenia.Także mogli Niemców podejść i zaatakować z zaskoczenia a w razie potrzeby opuścić zagrożony rejon wykorzystując do tego kanały.Metoda ta na pewno była bardzo nie wygodna lecz ze względów prowadzenia walki w mieście bardzo potrzebna.Wykorzystując kanały mogli do pewnego stopnia zminimalizować ogromną przewagę jaką dysponowało wojsko niemieckie pacyfikujące powstanie warszawskie.
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci