×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz krótko i logicznie!

1.Dlaczego media nazywamy czwartą władzą?
2.nazwa związków zwodowych i ustaw.
3.Co to jest komisja trójstronna.
4.Dwa największe związki zawodowe.
3

Odpowiedzi

2009-11-30T18:26:20+00:00
1) Ponieważ krztałtują Twój punkt widzenia.
2)Związki pracownicze i dyrektywa
3)Prywatna poza rządowa organizacja
4)OPZZ , TWGU ,GMB
0 0 0
2009-11-30T18:27:09+00:00
1. Ustawiana jest w szeregu obok władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, gdyż siła prasy jest tak wielka, że może kształtować społeczeństwa i politykę.

2. Związki zawodowe w Polsce (art. 12 Konstytucji RP) zrzeszają ludzi pracy o podobnych zawodach. Mogą one łączyć się w federacje.

3. Komisja trójstronna jest to płaszczyzna do negocjacji między związkami zawodowymi, pracodawcami, a rządem. Komisja ta składa się ich przedstawicieli.

4. Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność"
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych - OPZZ
0 0 0
2009-11-30T18:48:01+00:00
Media spełniają bardzo istotne funkcje w życiu publicznym. Informują one nas czyli społeczeństwo o tym co się dzieje na świecie, w państwie. Analizują wydarzenia i wyjaśniają ich przyczyny.
Dziennikarze pracujący w różnych środkach przekazu śledzą polityków aby ujawnić jakieś nieprawidłowości, a czasem nawet przestępstwa.
Mediom można dużo zawdzięczać, jak np. okrycie afer itp., ale też czasem szkodzą nadużywając czyjeś prywatności lub podają niesprawdzone informacje albo często plotki, które okazują się później bzdurą.
Media nazywamy czwartą władzą ponieważ to one nadają rytm w państwie, jeżeli jakiś pomysł polityka im się nie podoba, mogą zbojkotować go a wtedy dochodzi nawet do jego wycofania przez danego polityka.
To media decydują jaka partia im sie podoba a jaka nie, jeśli popierają daną partię pokazują ją z jak najlepszej strony, nie widząc jej wpadek czy nieprawidłowości. Można śmiało powiedzieć że media kształtują nasz umysł, jeśli ktoś nie ma własnego zdania tylko "wyprany mózg" przez media to zgadza się ze wszystkim, ale jeśli ktoś sam kształtuje sobie zdanie to wie, które media są zależne od jakiejś partii a, które są wolne i przekazują informacje ogółem, nie wywyższając nikogo ani nie krytykując przesadnie.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci