×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz list do organizmu,aby przyjął cię do niego.Jesteś jelitem cienkim,podaj swoje funkcje i zalety.Nie zapomnij o podsumowaniu.Praca na przynajmniej 1

stronę A4.xD
2

Odpowiedzi

2009-11-30T18:41:35+00:00
Kchaniutki organizmie to ja jelito cienkie woła do ciebie z prośbą przyjmij mnie do swojej paczki prosze ......., bardzo prosze ....... błagam bez ciebie moje zycie nie ma sensu wez mnie przygarnij mnie a wynagrodze ci to po stokroć
Opowiem ci teraz troche o sobie
Mam 5 do 6 centymetrów długości z składam sie z dwunastnicy jelita czczego czyli próżnego i jelita krętego czyli biodrowego. W błonie śluzowej mam fałdy okrężneh a na nich osadzone sa kosmki jelitowe, które w bardzo dużym stopniu zwiększają powierzchnię resorpcyjną (wchłaniania).

U mnie odbywa się końcowy rozkład pokarmów (trawienie), cukrów do glukozy względnie fruktozy, tłuszczów do kwasów tłuszczowych: glicerolu, białek do aminokwasów. A ja w zamian oddaje ci do krwi cukry proste i aminokwasy, a do limfy( chłonki) kwasy tłuszczowe (enzymy trawienne).

Jestem ci potrzebne bo wchłanianiam wartości odżywczych i dzięki temu bedzies zdrowy i silny.


0 0 0
2009-11-30T18:42:59+00:00
Cześć przyjacielu!
Mam nadzieję, że zechcesz mnie przyjać do siebie. Jestem pompą, tłoczącą krew. Mam dwa przedsionki i dwie komory. Dwa obiegi krwi: mały i duży. Dzięki mnie krew z tlenem dociera do wszystkich komórek, dostarcza im tlen i pokarm, a zabiera dwutlenek węgla i produkty przemiany materii. Żaden organizm nie jest w stanie beze mnie funcjonować. Jestem jego najważniejszym organem. Tak więc pomyślałem. że.. mógłbym ci się przydać ;] Jeśli mnie przyjmiesz... dbaj o mnie. Czuję, że jestem ci potrzebny :)
Mam nadzieję, że mnie nie odrzucisz ;*
Twoje `Serce`
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci