Odpowiedzi

2009-12-01T14:25:21+01:00
Moja praca... sam ją pisałem ;) nie znajdziesz na żadnym portalu ;) mam nadzieje że usatysfakcjonuje.


W formie rozprawki.


Szczęście lub jego brak, są czynnikami często zależnymi od stanu majątkowego. Aczkolwiek nie u każdego mają takie same znaczenie. Człowiek bogaty nie zawsze jest szczęśliwy, jeśli ma problemy zdrowotne to żadna rzecz go nie zadowoli.
Obecnie żyjemy w świecie materialnym, gdzie pieniądze grają bardzo dużo rolę, często stają się obiektem wielu nieszczęść lub na odwrót. Nie ma co się okłamywać, bez nich nie da się przeżyć, jednak warto zwrócić uwagę, czy nadmiar da nam szczęście.
Przytoczne przekład z powieści Moliera „Skąpiec” gdzie głównym bohaterem był stary chciwiec, któremu zależało tylko na swoim posagu. W jego przypadku pieniądze były na pierwszym miejscu. Kiedy jego skarb został zrabowany, był gotowy powywieszać wszystkich, byle by go tylko odzyskać. Mówiąc wprost był egoistycznym materialistą który godzien był poświecić własne życie, byle by uratować swój majątek.
Drugim zaś przykładem jest postać Aureli Jedwabińskiej z literatury Małgorzaty Musierowicz. W tym przypadku sprawy wyglądają inaczej. Dziewczynce nie doskwierała bieda, lecz brak miłości i zrozumienia. Dla niej nie ważne były ubrania, ani to jak wygląda, bardziej interesowały ją uczucie, których rodzice nie mogli zagwarantować. W pogoni za karierą państwo jedwabińscy zapomnieli zająć się najdelikatniejszą stroną córeczki. W każdym z podanych powyżej przypadków pieniądze odgrywały jakąś rolę w jednym materialną a w drugim uczuciową.
Każdy z nas jest człowiekiem i nie zależnie od naszego majątki, będziemy zawsze ludźmi, a każdy człowiek ma słabości i dręczą go różne dolegliwości. Świetnym ku temu przykładem jest mój dawny kolega który został pokrzywdzony przez własnych rodziców. Mieszka razem z matką, jest jednym z bogatszych uczniów w szkole jednak nie daje mu to szczęścia. Gdyż ważniejszą rolę odgrywały uczucia, których nigdy nie doświadczył.
Kolejnym znakomitym przykładem jest moja znajoma, która już od dłuższego czasu cierpi na nieuleczalną chorobę. Jej tata jest bardzo bogatym człowiekiem, jednak co mu z tego gdy musi znosić cierpienie, jakim jest widok chorej córki. Dziewczyna wciąż wieży że w przezwyciężaniu choroby pomorze jej miłość, która nie szuka pieniędzy, lecz szczęścia
Człowiek jest istotą ułomną, nie doskonałą, pieniądze, ani materializm nie jest w stanie wyleczyć chorego. Nie ma nic ponad zdrowie! Pieniądze są tylko biletem który wcale nie daje szczęścia. Są ludzie tak zwani „materialistami” dla których pieniąc stanowi główną jednostkę szczęścia. Jednak dla tych, którzy potrafią docenić piękność uczuć, pieniądze nie Graja ważniejszej roli.