×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

W domu

Z którym bohaterem chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego ?

Chodzi o jednego z bohatera lektury pt:"Ten Obcy" .Chciałbym żeby to był najlepiej Julek :P bo jestem do niego podobny
PROSZĘ O POMOC PLISS
2

Odpowiedzi

2009-12-01T14:09:39+00:00
Jeden z bohaterów powieści „Ten Obcy” to Julek Miler – najmłodszy z grupy dzieci z wyspy. Jest on uczniem szkoły podstawowej. Ma rodziców i kuzyna - Mariana Pietrzaka. Pierwszy raz wakacje spędził u dziadków na wsi w Olszynach.
Julek jest bardzo niski i chuderlawy. Ma szpiczaste uszy i bystre, ciemne oczy. Posiada małe pięści, lecz nie zrażony tym, jak bohater udał się na pomoc Zenkowi.
Chłopiec ten jest bardzo dziecinny i naiwny, ale też pomocny i zawsze chętny do działania. Ponieważ jest jeszcze dzieckiem, odczuwa każde ograniczenie swobody jeszcze boleśniej niż inni. Kiedy dowiedział się o obcym na wyspie, chciał od razu go pobić, co świadczy też o jego lekkomyślności. Bardzo często Julek kierował się emocjami, przez co coraz częściej miał z tego powodu kłopoty. Nieraz wpadał w furię, której doświadczał w sytuacjach jego bezsilności. Uwielbiał samochody osobowe. Potrafił określić markę i stan każdego modelu.
Moim zdaniem Julek jest postacią pozytywną. Chociaż jego decyzje i zachowanie było nieprzemyślane, zawsze wprowadzał do powieści coś ciekawego, coś, co kusiło czytelnika do dalszego czytania. Postać ta jest w „Tym obcym” bardzo ważna, bo gdyby nie udział Julka, książka stałaby się monotonna i szara.
2 5 2
2009-12-01T14:10:32+00:00
Najbardziej chciałbym zaprzyjaźnić się z Julkiem. Jest on otwartym i szczerym chłopcem. Warto byłoby z nim nawiązać przyjaźń. Bardzo zaimponowała mi jego postawa, kiedy bronił zenka. Chłopiec doskonale wiedział że Zenek ukradł przekupce 50 zł, mimo to nie poddawał się i bronił go. Myślę ze Julek wart jest obdarzeniem go przyjaźnią. Julek jest pozytywną postacią w książce " Ten Obcy". Bardzo mi sie podoba jego charakter.
2 3 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci