Odpowiedzi

2009-12-01T17:50:38+01:00
45dag-0,45kg

0,45kg=2,25zł
1kg=x

0,45x=2,25*1
0,45x=2,25|:0,45
x=5
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T17:51:04+01:00
1 kg = 100 dag

45 dag - 2,25 zł
100 dag - x

x = (100 * 2,25) : 45 = 225 : 45 = 5 zł

za 1 kg pomidorów kosztuje 5 zł
2009-12-01T17:51:49+01:00
45dag-2,25zl
90dag-4,5zl
45dag:9-0,25
0,25 x 2 =0.5
4,5 + 0.5=5zł

Odp.1kg pomidorów kosztuje 5zł