Odpowiedzi

2009-12-01T18:20:13+01:00
1t=1000kg
16g=0,016kg
1000kg:0,016kg=62500
5000zł:62500=0,08zł=8groszy
Odp: Aluminium kosztuje 8 groszy.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T18:25:17+01:00
1 t=1000000 gram

regula krzyzowa:

1000000:5000=16:x
1000000x=5000*16
1000000x=80000 / :1000000
x=0.08 zł

odp.aluminium potrzebne na wyprodukowanie 1 puszki kosztuje 0.08 zł
2009-12-01T18:25:34+01:00
1t aluminium =1000000g
5tys zł=500000gr
16g z tony to 0.000016t
0.000016*500000gr=8gr(oblicz pisemnie)
odp:aluminium potrzebne na wyprodukowanie 1 puszki kosztuje 8 gr
1 1 1