Przy zakupie 2 wiecznych piór marki ,,Silver'' w cenie 60zł za szt. trzecie pióro otrzymuje się w prezencie. O ile % nizsza jest cena jednego pióra przy takiej formie sprzedaży?

wiem ze wyjdzie 33 i jedna trzecia. ale nasza pani chce oblicznia. a ja nie wiem jak je zrobić. jakby ktoś mógł mi pomuc ? thx ;)

2

Odpowiedzi

2009-12-01T18:32:30+01:00
2*60zl=120zl- tyle zaplacimy za dwa piora + gratis jeszcze jedno
180zl-zaplacilibysmy za trzy piora tak normalnie

180-120/180=60/180=1/3=33,3%
2 5 2
2009-12-01T18:53:38+01:00
Koszt 2 piór:
2·60 zł = 120zł + jedno gratis

120 zł: 2 = 60 zł
120 zł: 30 = 40 zł

60zł - 40zł = 20 zł

20: 60 zł · 100 % = 33,33 = 33 1/3

Wydaje mi się, że ten sposób jest prostszy.
A u Justyna1121 jest błąd ponieważ 1/3
to nie jest 33 i 1/3.

Pozdrawiam i jak coś to polecam się. ;)

1 5 1