Odpowiedzi

2009-12-01T18:53:59+01:00
Ewelina kupiła w kwiaciarni dwa tulipany, trzy róże i a goździków.Tulipany były po ( x+ 6 ) zł za sztukę, róże - o 4 zł droższe, zaś goździki - o n zł tańsze od róż.Ile złotych Ewelina zapłaciła za kwiaty?

cena tulipanow x+6
cena roz x+10
cena gozdzikow x+10-n

2(x+6)+3(x+10)+a(x+10-n)=2x+12+3x+30+ax+10a-na=
=x(5+a)+42+10a-na tyle zaplacila
2 3 2