Za 2 kg cukierków czekoladowych zapłacono o 25% więcej niż za 3 kg cukierków o smaku owocowym. jeden kilogram cukirków owocowych kosztuje 10,4 zł. Ile kosztuje 1 kg cukierków czekoladowych???



Proszę o pełne obliczenia i to szybko!!!
Błagam o pomoc!!!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T19:42:09+01:00
3 * 10,4 = 31,2
31,2 * 125% = 39
39 / 2 = 19,5
Odp. 1kg cukierków czekoladowych kosztuje 19,5zł.

Proszę ;*
1 5 1
2009-12-01T19:46:58+01:00
3∧10,4= 31,2
31,2∧25/100= 7,8
31,2+7,8= 39
39/2= 19,5
Odp.1 kg cukierków czekoladowych kosztuje 19,5 zł .
1 5 1