Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T20:23:06+01:00
D=kpt/100
d - odsetki
k - kapital
p - procent
t - czas


1. lokata na 1 rok
d=kpt/100
d=5000*9*1/100
d=50*9*1
d=450 zł

1. lokata na 2 lata
d=kpt/100
d=5000*9*2/100
d=50*9*2
d=900 zł

2. lokata na 1 rok
d=kpt/100
d=4800*12*1/100
d=48*12*1
d=576 zł

2. lokata na 2 lata
d=kpt/100
d=4800*12*2/100
d=48*12*2
d=1152 zł

Odp. W obydwoch przypadkach wieksze odsetki beda na 2. lokacie.
2009-12-01T20:27:14+01:00
5000+9% z 5000=5000+0,09×5000=5450zł=po 1 roku ,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 5450+9% z 5450=5450+0,09×5450=5450+490,5=5940,5zł=po 2 roku,,, 4800+12% z 4800=4800+0,12×4800=4800+576=5376=po 1 roku,,,,,,, 5376+12% z 5376=5376+0,12×5376=5376+645,12=6021,12=po 2 roku,,, odp.po 1 roku wiecej jest na koncie z 9% a po 2 latach na tym drugim
2009-12-01T20:30:48+01:00


1 rok
(9% * 5000zl)/100%= 450zl
5000zl + 450zl = 5450zl

(12% * 4800zl)/100%= 576zl
4800zl + 576 zl = 5376zl

2 rok
(9% * 5450zl)/100% = 490,5zl
5450zl + 490,5zl = 5940,5zl

(12% * 5376zl)/100% = 645,12zl
5376zl + 645,12zl = 6021,12zl

Odp: Po pierwszym roku więcej pieniędzy znajduje się na koncie z 5000zl ( 5450zl), a po drugim roku więcej pieniedzy jest na koncie z 4800zl w stanie poczatkowym(6021,12zl)