×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

PRZETŁUMACZENIE NA J.ANG. KILKU ZDAŃ ;)

Proszę aby było to precyzyjne, a nie z jakichś translatorów:

Kiedy miałam 15lat, pomagałam koledze w matematyce(uczyłam matematyki). Tłumaczyłam mu 3 godziny!jedno zadanie. On nic nie rozumiał. byłam SFRUSTROWANA.

Kiedy byłam dzieckiem, często odwiedzałam wujka. Pewnego dnia chciał żebym obejrzała z nim film przyrodniczy. Niestety w ogóle mnie on nie interesował. Byłam ZNUDZONA>

10 lat temu, kiedy byłam sama w domu, czekałam na mamę która miała wrócić z pracy. Niestety długo jej nie było. Zastanawiałam się dlaczego. Byłam bardzo ZMARTWIONA.

Kiedy miałam 10lat pojechałam z kuzynem na wycieczkę rowerową. Zatrzymaliśmy się nad jeziorem. Właśnie zachodziło słońce, byłam PODEKSCYTOWANA tym widokiem.
3

Odpowiedzi

2009-12-01T19:29:51+00:00
When I had 15 years, I helped the friend with mathematics (I taught mathematics). I explained 3 hours to him! one task. He understood nothing. I was frustrated. when I was a child, I have often visited the uncle. One day he wanted me to watch the nature film with him. Unfortunately generally speaking I wasn't interested in him. I was bored 10 years ago, when I was at home alone, I waited for the mum which was supposed to come back from the work. Unfortunately long she didn't feel. I thought why. Very much I was worried. when I had 10 years I went with the cousin to the bicycle trip. We stopped on the lake. A sun just set, I was Excited with this view.
0 0 0
2009-12-01T19:33:48+00:00
When I had fifteen years, I helped the friend with mathematics (I taught mathematics).

When I was a child, I have often visited the uncle. One day he wanted me to watch the nature film with him. Unfortunately generally speaking I wasn't interested in him. I was bored

Ten years ago, when I was at home alone, I waited for the mum which was supposed to come back from the work. Unfortunately long she didn't feel. I thought why. Very much I was worried.

when I had 10 years I went with the cousin to the bicycle trip. We stopped on the lake. A sun just set, I was Excited with this view.

może być?
0 0 0
2009-12-01T19:45:18+00:00
When I was 15, I was helping my friend with maths. I was explaining him for 3 hours. He didn't understand anything. I was frustrated.

When I was a child I used to visit my uncle. One day he wanted me to watch a natural film. Unfortunately it didn't interest me at all. I was bored.

Ten years ago when I was alone at home I was waiting for my mum who was supposed to come back from work. Unfortunately, she didn't come back for a long time. I was thinking why. I was really worried.

When I was ten I rode with my cousin for a bike trip. We stopped near a lake. The sun was just setting. I was very excited with this view.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci