×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-01T20:46:08+00:00
Adwent jest to czas w którym chcrześcijanie przygotowują się do narodzin Jezusa Chrystusa. Towarzyszą temu pewne zwyczaje takie jak relokekcje adwentowe, powstrzymanie się od hucznych zabaw,post,refleksja oraz modlitwa za bliskich i potrzebujących.
Wspomagamy też rózne organizację charytatywne przez podarunki żywnosciowe oraz jałmużne
22 4 22
2009-12-01T20:48:47+00:00
Adwentem Kościół katolicki rozpoczyna rok liturgiczny. Wyraz ten zapożyczony został z języka łacińskiego adventus = oczekiwanie, nadejście. W starożytnym Rzymie istniał zwyczaj, że w uroczystości państwowe cesarz przybywał do świątyni. Oczekiwanie na ten moment i powitanie władcy nazywano właśnie adventusem.
Lampion adwentowy – lampion, który dzieci zabierają ze sobą do świątyni na roratnie Msze Święte zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego.
Wieniec adwentowy – wieniec, stanowiący formę ludowej domowej pobożności, wykonany z gałązek drzewa iglastego z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę adwentu.
Świeca roratnia, tzw. roratka - świeca adwentowa umieszczana i palona w świątyniach w czasie roratnich Mszy Świętych zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego.
Świeca Maryjna - świeca adwentowa palona w domach w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny (8 grudnia) zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego.
Świeca kalendarzowa - świeca adwentowa zapalana w domach w czasie modlitw rodzinnych i wspólnych posiłków zgodnie z tradycją Kościoła katolickiego.
15 4 15
8 grudnia zostałam przyjęta do DM (dzieci maryi) :)
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci