Mama kupiła za 12 zł. gum do żucia. Za gumy malonowe zapłaciła 50 gr , za kilka truskwkowych 1, 50 gr., a za miętowe 2 zł. Razem kupiła 10 gum. Ile kupiła gum malinowych ile truskawkowych a ile miętowych.?
Proszę o rozwiązanie.;]

Sorki, chyba coś jest pokręcone w tym zadaniu, ale mam tak przepisane więc nie wiem co.

2

Odpowiedzi

2009-12-01T22:32:24+01:00
Malinowych 4
truskawkowych 4
miętowych 2

Spr.:
4*0,50zł+4*1,5zł+2*2zł= 12zł
4+4+2=10
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-01T22:42:26+01:00
0,50+1,50+2=4
12:4=3
0,5*3=1,5
1,50*3=4,5
2*3=6
6+4,5+1,5=12