Zad 1 Dwuosobowa ławka kosztuje 399zł,a krzesło 68zł.
Ile trzeba zapłacić za ławki i krzesełka do pracowni j.Polskiego,jeśli mają w niej być miejsca dla 30 uczniów?

Zad 2
Telewizor kosztuje 4996 zł.Przy kupnie klient może wpłacić 100 zł,a resztę w 12 równych ratach.Jaka jest wysokość raty?

Zad 3
Najdłuższa rzeką Azji jest Jangcy- ma ona 6300 km
Najdłuższa rzeka Europy to Wołga,która jest krótsza od Jangcy aż o 2769 km. Z kolei Nil, będący najdłuższą rzeką Afryki, jest o 371 km dłuższy od Jangcy,Natomiast Amazonka ,która jest najdłuższą rzeką Ameryki Południowej,jest o 2906 km dłuższa od Wołgi. Wyznacz długości wszystkich rzek i wypisz je od najkrótszej do najdłuższej.

Proszę o odpowiedzi za kazde zadanie są 5 pkt

3

Odpowiedzi

2009-12-01T22:32:03+01:00
Ad. 1)
399*15=5985
68*30=2040
razem=8025

Ad. 2)
4996-100=4896
4896/12=408

Ad. 3)
Wołga = 3 531 km
Nil = 5 929 km
Jangcy = 6300 km
Amazonka = 6 437km
2009-12-01T22:34:12+01:00
Zadanie 1
399 + 136 = 535zł
tyle kosztuje zestaw dla dwóch osób
535 x 15 = 8025zł
tyle dla 30 osób

Zadanie 2
4996 - 100 = 4896
4896 / 12 = 408zł

Zadanie 3
Wołga - 6300 - 2769 = 3 531 km
Jangcy = 6300 km
Amazonka - 3 531 + 2906 = 6 437km
Nil - 6300 + 371 = 6671 km
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T22:37:55+01:00
Zad 1
1 ławka = 399 zł.
1 krzesło = 68 zł.

Rozwiązanie:
(15 * 399) + (30 * 68) = 5985 + 2040 = 8025 zł

Zad 2
telewizor : 4996 zł.
1rata = (4996 - 100) / 12 = 4896 / 12 = 408 zł


zad 3
Jangcy - 6300 km
Wołga - 6300 - 2769 = 3531 km.
Nil - 6300 + 371 = 6671 km
Amazonka - 3531 + 2906 = 6437 km

Wołga < Jangcy < Amazonka < Nil
12 4 12