×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Serdecznie proszę o wypracowanie (ok. 150 słów, jeśli ktoś napisze mniej też skorzystam) na temat: "Główne - nie zwycięstwo, lecz udział w Igrzyskach

Olimpijskich".

Potrzebne jest mi to na jutro.
Z góry dziękuję :)
1

Odpowiedzi

2009-06-01T19:28:36+00:00
Dla sportowca najważniejszym celem jest wzięcie udział w igrzyskach olimpijskich zaś zwycięstwo na nich choć też miłe i dające satysfakcje jest na drugim miejscu.
Gdy jakiś sportowiec wypowiada zdanie "Główne - nie zwycięstwo, lecz udział w Igrzyskach Olimpijskich" i robi to z pełnym przekonaniem widzimy ze jest to człowiek wielki i sportowiec prawdziwy dla którego nie liczą się tylko sława laury i pieniądze ale takrze a może przede wszystkim honor jakim dla prawdziwych sportowców jest samo wzięcie udziału w igrzyskach olimpijskich. Właśnie ten udział poprzez fakt zakwalifikowania się do nich już sam przez się jest ważny, odczuwany przez prawdziwego sportowca jako zaszczyt choć tylko w tedy gdy zdobyty uczciwym wysiłkiem. W takim właśnie wypadku sama wygrana w tych zawodach choć też zdobyta z niemałym wysiłkiem schodzi na boczny plan stając się mniej ważną. Oczywiście nie zaprzecza to faktowi że zwycięstwo też było by dla takiego zawodnika w jakiś sposób przeżyciem miłym bo przecież w tezie zawarte jest słowo GŁÓWNE a nie TYLKO co znaczy że człowiek taki najpierw chciałby i o to się stara zakwalifikować się na olimpiadę a potym tylko jeśli to możliwe zdobyć na niej zwycięstwo.
Myślę że ta teza cechuje prawdziwego-honorowego-zawodnika i właśnie po tym czy i w jaki sposób człowiek wypowiada takie zdanie istnieje możliwość poznania jakie kto jako sportowiec ma cele i marzenia.


Mam nadzieje ze pomogłam;)) nie wiem czy jest wystarczając długie ale może się przyda;D


0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci