×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Dlaczego symbolom narodowym powinno oddawać się należyty szacunek.? Prosze odpowiedzcie mii bo niewiem jak to sformułować xdd

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T10:49:39+00:00
Ponieważ powinniśmy okazać nasz szacunek ludziom, którzy kiedyś walczyli za nasz kraj i dzięki których teraz jest krajem wolnym. Powinniśmy zwracać się do symboli narodowych z szacunkiem i mieć wobec nich prawidłową postawę. Nawet z cudzych symboli narodowych(nie naszego kraju) nie mamy prawa się wyśmiewać i powinniśmy je respektować, aby nie zranić czyichś uczuć, patriotyzmu.

Pozdrawiam;**
19 4 19
2009-12-02T10:50:06+00:00
Według mnie symbolom narodowym takim jak godło, flaga czy hymn powinniśmy oddawać szacunek dlatego, że żyjemy w tym właśnie kraju i powinniśmy byc z tego dumni, że nasz kraj jest krajem wolnym. Symbole te podkreślają to, że jesteśmy państwem niepodległym, że mimo wojen poradziliśmy sobie i podnieśliśmy się z wielu kryzysów, dlatego powinniśmy je szanować.


pozdrawiam ;))
11 4 11
2009-12-02T10:49:49+00:00
Dlaczego symbolom narodowym należy się szacunek?
W przeszłości i to wcale nie tak dawnej.. Podczas np. II wojny światowej ludzie, nawet młodzi ludzie oddawali życie walcząc o te symbole... o Ojczyznę. W ten sposób dawali wyraz swojemu patriotyzmowi. W dzisiejszych czasach nie walczymy z bronią z okupantem, ale również możemy być patriotami, czuć przynalezność do naszej ziemi i odpowiedzialność za nasz kraj. Okazujemy to właśnie oddając szacunek symbolom narodowym. One przypominają nam, jak wielką cenę zapłacili kiedyś nasi przodkowie po to, żebyśmy my teraz mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.


^^


;]
11 3 11
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci