Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T15:25:17+01:00
1kg = 100dag

45dag - 225gr
100dag - x

x = (100 x 225) / 45
x = 500gr =

5zł za 1kg pomidorów
1 5 1
2009-12-02T15:27:58+01:00
45dag : 9=5dag
2zł25gr : 9=0.25zł
5 dag = 0.25 zł
5dag razy 20=100dag=1kg
0.25zł razy 20=5zł
1kg =5zł
odp. Jeden kilogram pomidorów kosztuje 5zł.

2009-12-02T15:29:59+01:00
2,25:2= 1,125
45*2,25=4,50
4,50+1,125= ...



45dag - 2zł 25gr