W sklepie ze słodyczami można kupi dwa rodzaje cukierków: "Pawełki" po 10 zł 50 gr za kilogram oraz Marcinki- 1,2 razy drozsze od Pawełków. ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20 zł po zakupieniu 30 dag Pawełków i 0,6 kg Marcinków.Zapisz obliczenia.

3

Odpowiedzi

2009-12-02T15:39:48+01:00
Znak razy to *

Pawełki:
10,50 zł za kg
Marcinki:
10, 50 * 1,2 = 12,60 zł za kg

1 kg = 100 dag
30 dag = 0,3 kg.
10,50 * 0,3 = 3,15 zł.
12,60 * 0,6 = 7, 56 zł.
20- (3,15 + 7,56) = 20- 10,71 = 9,29 zł.

Zostanie 9,29 zł reszty.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T15:40:28+01:00
Pawełki:10zł50gr
marcinki:10,5zł *1,2=12,60zł


10,5zł*0,3kg=3,15zł
12,6*0,6kg=7,56zł

3,15+7,56=10,71zł
20zł-10,71=9,29zł


odp:z banknotu 20 zł zostanie 9zł29gr
2009-12-02T15:44:31+01:00
Miałem to zadanie tydzień temu i dobrze było

Pawełki: 10,50
Marcinki:10,5*1,2=12,6

czyli:

pawełki 30 dag= 0,3 kg czyli: 10,5*0,3=3,15
i marcinki: 12,6*0,6= 7,56

i dalej

3,15+7,56=10,71

teraz
20 zł - 10,71= 9,29

odp: Otrzymamy 9zł i 29 gr reszty
1 5 1