Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-04T21:09:26+01:00
Przemysł hutniczy w bardzo negatywny sposób wpływa na środowisko. Groźne dymy z kominów powodują smog, powietrze jest szare i brudne. Zwiększa się także ilość wydzielanego dwutlenku węgla w powietrzu, woda zatruta przez ścieki zabijające ryby. Przemysł hutniczy zlokalizowany głównie na śląsku niszczy środowisko.
2009-12-05T01:14:47+01:00
Przemysł hutniczy, to głównie otrzymywanie metali z rud mające wykorzystanie w transporcie, a ogólniej mówiąc (i nie jest to przesadą) całej gospodarce równoważy się z silnym zanieczyszczaniem środowiska. Emituję do atmosfery spore ilości związków trujących niszczących jej warstwy (np. troposfera). Kwaśne deszcze, związki siarki, dwutlenek węgla to negatywy oddziałujące na organizmy żywy, a co za tym idzie także człowieka. Przemysł hutniczy prowadzi się zazwyczaj na obszarach mocno uprzemysłowionych, jak np. Górny Śląsk posiadający sporą liczbę kopalń, koksowni i tym podobnych zakładów przemian.
Warto dodać, że przemysł ten rozwija się w Polsce od 1922 roku w powstałej nie na Śląsku, a w Małopolsce (dokładniej Kraków) akademii Górniczo-Hutniczej, na której działał wydział hutnictwa i metalurgii.