Odpowiedzi

2009-12-02T15:47:26+01:00
1. Lech Kaczyński znów chory - lekarz podał już przyczynę

Prezydent Lech Kaczyński w związku z chorobą musiał odwołać swoją piątkową wizytę na Śląsku - powiedział prezydencki minister Paweł Wypych. Prezydenta na uroczystościach z okazji Dnia Górnika będzie reprezentował szef prezydenckiej kancelarii Władysław Stasiak.


2.Makabryczne odkrycie; zwłoki dzieci z sierocińca?

"Polska Gazeta Wrocławska": 14 szkieletów odkryli archeolodzy w piwnicy kamienicy przy ul. Katedralnej 4 na Ostrowie Tumskim, zajmowanej do niedawna przez Radio Rodzina. Po remoncie budynku ma tam powstać restauracja i apartamenty. - Wśród szkieletów są również dziecięce - opowiada Kamila Marcinkiewicz, kierująca wykopaliskami.

3."Działałem w interesie państwa"

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski oświadczył w środę, że w pracach nad zmianami w tzw. ustawie hazardowej kierował się interesem skarbu państwa. Nie chciał z dziennikarzami rozmawiać o szczegółach procesu legislacyjnego w tej sprawie za rządów PiS, bo - jak mówił - najpierw powinna je poznać hazardowa komisja śledcza.
Z analizy CBA, która trafiła do hazardowej komisji śledczej, wynika, że za projektem zmian w tzw. ustawie hazardowej, którą w lecie 2006 r. do resortu finansów przekazał ówczesny wicepremier Przemysław Gosiewski stały osoby związane z Totalizatorem Sportowym. Analiza powstała w czerwcu 2007, gdy szefem CBA był Mariusz Kamiński, a premierem Jarosław Kaczyński. Jej celem - jak w niej napisano - było wskazanie w projektach nowelizacji tzw. ustawy hazardowej zapisów, które mogły powstać na skutek lobbingu lub innych działań (w tym korupcyjnych).


4.Przez dwie godziny przyglądali się gwałtowi

Jak poinformował porucznik Mark Gagan z policji w Richmond, siódma osoba, zatrzymana w związku ze sprawą, została zwolniona z powodu braku dowodów.

Przesłuchania rozpoczną się 21 stycznia przed sądem w hrabstwie Contra Costa. Według policji, za zbiorowy gwałt na 15-latce odpowiedzialnych jest w sumie 10 osób. Doszło do niego 24 października w alejce znajdującej się na tyłach liceum w Richmond.

Kolejne 10 osób przypatrywało się "atakowi" na dziewczynę, który trwał w sumie aż 2 godziny. Została ona następnie przetransportowana do szpitala w stanie krytycznym.

Rodzice 15-latki wydali oświadczenie wzywające lokalną społeczność do podjęcia środków, tak by takie tragedie nie powtórzyły się w przyszłości. "Jeśli chcecie wyrazić swój gniew, prosimy, ukierunkujcie go na pozytywne działania" – napisali.Wiecej na http://wiadomosci.onet.pl/