×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

"Przyjaźn ludzka jest tak piękna gdyż tworzy jedność serc" - Jak rozumiesz te słowa ? Praca na co najmniej trzy czwarte kartki A4 .

3

Odpowiedzi

2009-12-02T14:48:36+00:00
"Przyjaźn ludzka jest tak piękna gdyż tworzy jedność serc"- oznacza to, że lepsza jest przyjaźń szczera. Jedna osoba może mówić, że jest przyjacielem. Tak na prawdę to nie będzie prawdziwa przyjaźń, tylko udawana. Dróga osoba może w to uwierzyć ze to przyjaźń. Lecz potem sie rozczaruje.
0 0 0
2009-12-02T15:06:03+00:00
"Przyjaźń ludzka tak piękna gdyż tworzy je jedność serc. "

W tych słowach jest prawda. Przyjaźń powinna polegać na wzajemnym szanowaniu się. Przyjaciel to osoba, która zawsze znajdzie dla nas czas, pomoże nam gdy mamy jakis problem. Jest to osoba cierpliwa i wyrozumiała. Nie pozwala innym aby sie z nas naśmiewali lub robili nam krzywdy. Zawsze jest po naszej stronie ( jesli mówimy prawde). Ja rozumiem te słowa w ten sposób, że aby przyjaźń była dobra i dluga, powinny wysilić się dwie storny tzn. powinny dac cos od siebie. Jeżeli nasz przyjaciel nam ufa i nas bardzo lubi i szanuje, a my aby nie zrobic mu przykrosci mówimy ze tez go lubimy, chociaz tak nie jest to lepiej powiedziec najgorsza prawde niż kłamać. Bo kłamstwo boli bardziej niz najgorsza prawda. Przyjacielami mogą byc tylko te osoby, które nawzajem bardzo sie lubią, a nawet się kochają ( w przypadku dziewczyn) . Sa to osoby, które zawsze znajdą dla siebie czas. Mimo handry, złej pogody, humoru sa dla siebie mili. Nie wyzywaja sie na sobie. Mówią sobie o wszystkim. Przyjaciel to osoba, której naprawdę można zaufać.
0 0 0
2009-12-02T19:32:40+00:00
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci