×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Uzupwłnij zadania Proces oddychania dostarcza bakteriom............... niezbędnej do życia. Jko jeden z nielicznych organizmów mogą one oddychać zarówno

tlenowo, jak i ........................., Fermentacja polega na rozkładzie substacji organicznych bez udziału..................... Bakterie oddychające w ten sposób są przez człowieka wykorzystywane na przykład do produkcji....................,..................... i ....................... Ze względu na sposób odżywiania bakterie dzielą się na samożywne i ..................................... . Bakterie ........................... czerpią pokarm z rozkładu szczątków organizmów lub jak bakterie chorobotwórcze , żyjąc kosztem innych organizmów , wywołują choroby . Natomiast bakterie , które wytwarzają związki organiczne z udziałem energi słonecznej, przeprowadzają ..................... .
3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T16:33:46+00:00
Uzupwłnij zadania Proces oddychania dostarcza bakteriom energii niezbędnej do życia. Jko jeden z nielicznych organizmów mogą one oddychać zarówno tlenowo, jak i beztlenowo, Fermentacja polega na rozkładzie substacji organicznych bez udziału tlenu Bakterie oddychające w ten sposób są przez człowieka wykorzystywane na przykład do produkcji.serów i win Ze względu na sposób odżywiania bakterie dzielą się na samożywne i cudzożywne . Bakterie cudzożywne czerpią pokarm z rozkładu szczątków organizmów lub jak bakterie chorobotwórcze , żyjąc kosztem innych organizmów , wywołują choroby . Natomiast bakterie , które wytwarzają związki organiczne z udziałem energi słonecznej, przeprowadzają fotosynteze .
1 5 1
2009-12-02T16:34:46+00:00
1.energii
2.beztlenowo
3.tlenu
4.serów
5.jogurtów
6.kefirów
7.cudzożywne
8.cudzożywne
9. proces fotosyntezy
0 0 0
2009-12-02T16:59:20+00:00
Energie
beztlenowe
tlenu
serow kefirow i jogurtow
cudzozywne
cudzozywne
fotosynteze
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci