×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

_______________ są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi . Można je otrzymać w reakcji chemicznej ____________ pierwiastków

chemicznych z tlenem . Tlenek magnezu jest przykładem tlenku ____________ . Tlenek ____________ jest przykładem niemetalu . Wapno palone jest nazwą zwyczajową ___________________________________ . Tlenek ________________________ znajduje się w minerale o nazwie hematyt . Tlenek __________________ , czyli ______________ stanowi ok. 75 % powierzchni kuli ziemskiej . Korund , najtwardszy z minerałów , to _______________ .
2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T17:28:13+00:00
Tlenki są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi . Można je otrzymać w reakcji chemicznej syntezy pierwiastków chemicznych z tlenem . Tlenek magnezu jest przykładem tlenku metalu. Tlenek miedzi jest przykładem niemetalu . Wapno palone jest nazwą zwyczajową tlenku wapnia. Tlenek żelaza znajduje się w minerale o nazwie hematyt . Tlenek wodoru , czyli woda stanowi ok. 75 % powierzchni kuli ziemskiej . Korund , najtwardszy z minerałów , to tlenek glinu.
7 2 7
2009-12-02T17:32:43+00:00
TLENKI są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi . Można je otrzymać w reakcji chemicznej SYNTEZY pierwiastków chemicznych z tlenem . Tlenek magnezu jest przykładem tlenku METALU . Tlenek WĘGLA jest przykładem niemetalu . Wapno palone jest nazwą zwyczajową TLENKU WAPNIA . Tlenek ŻELAZA znajduje się w minerale o nazwie hematyt . Tlenek WODORU , czyli WODA stanowi ok. 75 % powierzchni kuli ziemskiej . Korund , najtwardszy z minerałów , to TLENEK GLINU .
To jets napewno dobrze :) Mam nadzieje że pomogłam .
2 3 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci