Rozwin mysl Jana Pawła II " trzeba umiec uzywac swojej wolnosci wybierajac to co jest prawdziwym dobrem"

ma to bym nomrlana wypowiedz. tylko ze na stronie A4 wiec nie moze to byc jedno zdanie..
kompletnie nie wiem co napisac.
Prosze o pomoc

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T19:18:49+01:00
Myśl Jana Pawła II mówi o tym, że każdy człowiek ma wolną wolę i może czynić co chce. Każdy człowiek jest wolny gdy się modli i przyjmuje przynajmniej raz w miesiącu sakrament pokuty.
Człowiek powinien czynić dobro poprzez uczestnictwo w mszy świetej, szczerą modlitwę oraz pomagani bliźnim gdy tego potrzebują.

Oto chodziło? ; d
2009-12-02T19:30:09+01:00
Moge ci podsunąć pomysł xD

"Bo wolność dobrze i twurczo wykorzystana jest wolnością niezmarnowaną"
Kazdy człowiek musi nauczyć sie dobrze wykorzystywać swoją wolność. Możemy kożystać z niej dobrze lub źle. Przykładem może być historia Syna Marnotrawnego. Przyszedł on do ojca i poprosił o swoją część majątku, jednak nie umiał jej wykorzystać. Roztrwonił wszystko z przyjaciółmi. Gdy to stracił, znajomi go opuścili. Musiał podjąć się najbardziej upokarzającego zajęcia - pasaniem świń.Jadł to, co one zostawiły. Postanowił wrócić do ojca. Ten przyjął go z wielką radością.Kazał wyprawić wielką ucztę. Wszyscy jedli i bawili się. Wolność można takrze porównać z jazdą samochodem. Naciskasz pedał gazu i mkniesz do przodu z coraz większą prędkością. Sam decydujesz czy chcesz skręcić w prawo, czy w lewo, tam gdzie świeci słońce, czy tam, gdzie pada deszcz-w zależności od nastroju.Jednak nie możemy skręcić w przepaść, nawet jeśli na dole jest piękny widok, bo mozemy sie przez to zabić. wolności trzeba uczyć się od dobrych i mądrych nauczycieli. Może być nim np Jan Paweł 2.

mam nadzieje że pomoge xd