Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-12-24T08:36:47+01:00
1. Kultura pokazuje to jakimi ludźmi jesteśmy, dlatego powinniśmy się nią 'dzielić' z innymi. Jest wiele sposobów na pokazywanie własnej i wspólnej kultury. Możemy między innymi o niej mówić, pisać czy też nią pokazywać - wprowadzać innych w jej krąg.
2. Człowiek od zawsze starał się kierować swoim losem, chciał mieć wpływ na niego. Faktem jednak jest, że większość wydarzeń w jego życiu jest dziełem Pana Boga i Kościoła(jeżeli jesteśmy wierzący). Kościół daje nam wewnętrzną siłę i jest również centrum naszej kultury chrześcijan.
- Moralność Kościoła katolickiego to zasady życia chrześcijańskiego, których celem jest osiągnięcie zbawienia.
Zasady moralne mają charakter obiektywny, gdyż każdy człowiek może je poznać we własnym wnętrzu przez rozumną refleksję. Zasady te określane mianem prawa naturalnego zostały wpisane w serce człowieka ręką samego Boga, który jest Miłością,a Prawo Boże i naturalne jest niezmienne.
W chrześcijaństwie podstawą moralności jest osoba Jezusa Chrystusa. Moralność chrześcijańska polega na wzroście w miłości do Boga i bliźniego, któremu służą cnoty moralne i nadprzyrodzone.
Wskazania dla moralności człowieka zawarte są w samej naturze człowieka, a także – dzięki Objawieniu – w Piśmie Świętym i w Magisterium Kościoła.