Odpowiedzi

2009-12-02T20:19:13+01:00
Załóżmy ze cena początkowa to 10zł

100% - 10zł
110% - x

x= 110% x 10zł : 100%
x= 11

100% - 11zł
135% - x

x= 135% x 11zł : 100%
x = 14.85

10zł - 100%
14,85zł - x

x= 14,85zł x 100% : 10zł
x= 148,5%

148,5% - 100% = 48,5%



Odp .Cena początkowa zmieniła się o 48,5%.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-02T20:20:03+01:00
X-cena początkowa,,,,,,,,,,,,,,,x+10%x=x+0,1x=1,1x+35%×1,1x=1,1x+0,35×1,1x=1,1x+0,385x=1,485x-x=0,485x,,,,odp.cena poczatkowa zmieniła się o 0,485 ceny początkowej,tzn o tyle wzrosła,,,,,,,,,,,,, oblicze ci o ile % wzrosła:x=100% ,a 1,485x=y%→y=100×1,485=148,5%-100%=48,5%,czyli wzrosła o 48,5%
2009-12-02T20:21:32+01:00
Jesi np cena na poczatku wynosila 100zł

100zł - 100%
10 zł - 10%

100zł - 10% = 90zł

90 - cena poczatkowa dla nastpenej obnizki

90-100%
X = 35%

35*90 / 100 = 31,5zł

90 - 31.5 = 58.5
-cena po obu obnizkach

100zł - 58,5 = 41.5 - cena zmalala o 41 zł 50 gr

wiec:

100 zł - 100%
41.5 - X

41,5 * 100 / 100 = 41.5 %

Cena zmniejszy sie o 41.5 %

<w kazdym wypadku>