×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-02T19:24:45+00:00
Ponieważ chrześcijanie mimo wielu prześladowań nie traciło wiary, nie poddawało się. Potrafili zaufać bez granicznie Bogu w to, że w niebie będą wynagrodzeni za swą postawę. Uważam, że broniąc słusznej sprawy nie zważa się na konsekwencje, a tym bardziej, że Jezus dał nam życie. On nas uwolnił od grzechu, teraz nasza kolej by pokazać światu, że bycie chrześcijaninem to dumu i bezgraniczna miłość, WIELKA MIŁOŚĆ...
0 0 0
2009-12-02T19:25:27+00:00
Ponieważ jego wyznawcy charakteryzowali się wielką wiarą i niezłomnością; poza tym religia ta zyskiwała coraz więcej wyznawców, bo czczenie bóstw pogańskich było nieopłacalne - było ich mnóstwo a każdemu trzeba było składac ofiary.
0 0 0
2009-12-02T19:28:43+00:00
Mimo prześladowań świadkowie Jezusa zachowali czystą wiarę. Chociaż musieli się wyrzec wygody i żyć odcięci od światła słonecznego w ciemnym, lecz przyjaznym łonie ziemi, nie narzekali. Zachęcali się wzajemnie słowami wiary, cierpliwości i nadziei, aby wytrwać. Utrata ziemskich dóbr nie zdołała ich skłonić do wyrzeczenia się wiary w Chrystusa. Doświadczenia i prześladowania były krokami, które zbliżyły ich do odpoczynku i nagrody.

Wielu z nich, podobnie jak słudzy Boży przed wiekami, było „zamęczonych na śmierć, nie przyjąwszy uwolnienia, aby dostąpić lepszego zmartwychwstania” HEBR. 11,35. Przypominali sobie słowa Mistrza napominające ich, że w prześladowaniach dla imienia Chrystusa powinni być radośni i pełni nadziei, gdyż otrzymają wielką zapłatę w niebiosach, bowiem prorocy także byli prześladowani. Wierni cieszyli się, że są godni cierpieć dla prawdy, a z płomieni stosów często dobiegał głos pieśni triumfu. Patrząc z wiarą w niebo, męczennicy widzieli Chrystusa i aniołów, którzy spoglądali na nich ze współczuciem i uznaniem dla ich wytrwałości. Z tronu Bożego słyszeli głos: „Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę żywota”
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci