×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Prosze o napisanie mi zadania : a ) Początki helenizmu

b) Kultura helenistyczna
Prosze potrzebuje na jutro tego napiszcie mi to szybko
2

Odpowiedzi

2009-12-02T19:51:18+00:00
B)
KULTURA HELLENISTYCZNA powstała na skutek wymieszania się kultury greckiej z kulturami Wschodu. Według wzorów greckich budowano pałace królewskie, teatry, łaźnie, ośrodki gimnastyczne. Ludność przejmowała grecką modę, poznawała dzieła literackie. Powstawały piękne dzieła, np. posąg WENUS Z MILO, płaskorzeźby z WIELKIEGO OŁTARZA ZEUSA czy GRUPA LAOKOONA. W pobliżu założonego w Egipcie miasta Aleksandria, zbudowano latarnię morską, uważaną za jeden z siedmiu cudów świata, która nie zachowała się do czasów współczesnych. W Aleksandrii też powstała pierwsza w świecie akademia nauk.
A)
Epoka hellenistyczna – nazwana hellenizmem, okres trzech stuleci w historii regionu Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu, którego początek wyznacza zgon Aleksandra Macedońskiego w 323 roku p.n.e., a koniec podbicie Egiptu przez Rzymian w 30 roku p.n.e.Mam nadzieje ze pomoglem..Jesli tak to licze na najlepsze rozwiazanie.Bede bardzo wdzieczny;)
0 0 0
2009-12-02T20:04:18+00:00
Po smierci Aleksandra Wielkiego rzopączał się okres nazywany hellenizmem który trwał do upadku ostatniego panstwa hellenistycznego Egiptu(30rok p n e)
Nagła smierc Aleksandra doprowadziła do walk miedzy wodzami mecedonskimi o sukcesję po nim((dziedzictwo spadek))Po wieloletnich walkach wykształciły się trzy państwa Antygonidów w Macedonii Ptolemeuszy w Egipcie i panstwo Selekuidów w Mezopotami.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci