×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-12-02T22:33:32+00:00
Http://www.wedkarstwo.klodzko.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=7 jak na widelcu jest
0 0 0
2009-12-02T22:35:13+00:00
Karp nagi - brak łusek
lin- bardzo śliskie łuski
sum - charakterystyczne wąsy
Karp królewski - jeden rząd łusek przy płetwie grzbietowej
1 5 1
2009-12-02T22:43:05+00:00
Pstrąg potokowy - jest mieszkańcem chłodnych i zasobnych w tlen potoków i rzek. Jego silne, walcowate ciało jest przystosowane do pokonywania szybkiego prądu wody. Jego ubarwienie jest bardzo zmienne - od zielonego przez brunatne do niebieskawego, często także można spotkać osobniki czysto złote lub fioletowe aż do czarnych. Grzbiet, boki ciała i głowa za oczami są pokryte wielkimi czarnymi i czerwonymi plamami o różnobarwnych obwódkach. Pstrąg ten ma silne płetwy, ogonowa jest duża i lekko tylko wycięta, u starszych osobników kończy się równo lub jest nieco zaokrąglona.

Okoń - jest to ryba, której ubarwienie, a ściślej rzecz biorąc - odcień, zależy od podłoża. Najczęściej grzbiet okonia jest ciemnozielony, natomiast boki zielone z żółtym lub niebieskim odcieniem. Charakterystyczne są dla niego poprzeczne ciemne pręgi. Jest ich 5 - 9. Płetwę grzbietową ma okoń dwudzielną. W przedniej części rozpiętą na ostrych promieniach. Ma ona barwę ciemną. Wszystkie pozostałe płetwy są intensywnie czerwone. Okoń mimo ogromnej żarłoczności rośnie powoli. W ósmym roku życia osiąga zaledwie 25 cm długości i wagę około 35 dkg. Okazy o długości 40 cm i wadze 1,5 kg uchodzą za wyjątkowo rzadką zdobycz. Najczęściej na wędkę łowi się okonie o długości 15 - 25 cm.

Łosoś - ma wyciętą płetwę ogonową, a boki ciała ubarwione jednolicie lub z nielicznymi czarnymi plamami. Ubarwienie dorosłych ryb przebywających w morzu jest srebrzysto-stalowo-niebieskie, zaś w czasie wędrówki na tarło staje się ciemniejsze. W tym okresie samce mają barwę brązową do czerwonobrunatnej, często z czarnymi i czerwonymi plamami. Ich dolna szczęka wydłuża się w charakterystyczny, wyraźny „hak".
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci