9.
a)Ile kosztuje 1kg,jeśli za 2,5kg zapłacono 10,75zł?
b)Ile kosztuje 1kg gruszek,jeśli za 0,85kg zapłacono 3,57zł?
c)Za 2kg jabłek i 1,5kg śliwek zapłacono 9,60zł.Kilogram jabłek kosztuje 2,40zł.Ile kosztuje kilogram śliwek?

3

Odpowiedzi

2009-12-03T14:21:36+01:00
A)
2,5 ---10,75
1 ---x
x = 10,75/2,5 = 4,30 zł.
1kg kosztuje 4,30zł.

b)
0,85 ---3,75
1 ---x
x = 3,75/0,85 = 4,41
1kg gruszek kosztuje 4,41zł.

c)
2kg jabłek *2,40zł. = 4,80zł.
zapłacono łącznie 9,60zł - 4,80zł za jabłka = 4,80zł tyle zostaje na 1,5kg śliwek
1,5 ----4,8
1 ---x
x = 4,8/1,5 = 3,20zł.
1 kg śliwek kosztuje 3,20zł.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T14:27:22+01:00
A)
10,75zł:2,5kg = 4,30zł
Kilogram kosztuje 4,30zł

b)
3,57zł:0,85kg = 4,20zł
Kilogram gruszek kosztuje 4,20zł

c)
2,40zł*2kg = 4,80zł -- jabłka
9,60zł-4,80zł = 4,80zł
4,80zł:1,5kg = 3,20zł
Kilogram śliwek kosztuje 3,20zł
3 3 3
2009-12-03T14:26:55+01:00
A)\
x-100%
10,75-250%
x*250%=10,75*100%
x= 10,75*100%= 1075
250% 250

1075:250=4,30 zł

b) x-100%
3,5- 85%
x*85%=3,5*100%
x= 3,5*100%= 350= 4zł
85% 85

c) 2,40 zł* 2= 4,80zl= jabłka
9,60 - 4,80= 4,80zł
1,5kg śliwek = 4,80zł
4,80 zł:3 = 1,6zł
1,6zł+1,6zł= 3,20zł
1 5 1