Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T14:37:30+01:00
1kg = 100 dag
100 dag: 20 dag= 5
5 x 1, 60 zł= 8 zł
8zł : 2= 4 zł
odp: w czerwcu 1 kg wiśni kosztował 4zł
  • Użytkownik Zadane
2009-12-03T14:38:14+01:00
Malwina kupiła pd koniec maja pierwsze czereśnie za 20dekagramów zapłaciła 1,60zł. w czerwcu czereśnie były już dwa razy tańsze. Ile kosztował 1kg czereśni w czerwcu?
20 dag -----1,6 zł
100dag-----x

x= 1,6*100/20=8zł kosztował kilogram w maju
w czerwcu 2 razy tańsze
8/2= 4 zł
Odp. W czerwcu czereśnie kosztowały 4 zł za kilgram

to tyle
2009-12-03T14:40:51+01:00
1.60 : 2 = 0.80[zł] - tyle zapłaciła za 20dag czereśni w czerwcu
1kg = 100dag
100 : 20 = 5
5 x 0.80= 4[zł] - kosz 1kg czereśni w czerwcu
odp.: W czerwcu 1kg czereśni kosztował 2zł.