×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Rola i zadania współczesnego dziennikarza. :)

Bardzo proszę o pomoc w zadaniu, które mam na jutro.
Dziękuje przy okazji za pomoc.
1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-03T14:51:35+00:00
CHARAKTERYSTYKA ZAWODU
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zgodnie z definicją dziennikarzem jest osoba, która przygotowuje materiały prasowe na zlecenie redakcji. Dziennikarz zbiera informacje o wydarzeniach i zjawiskach we współczesnym świecie i przekazuje je opinii publicznej w różnych formach. Jego rolą jest nie tylko relacjonowanie zdarzeń, które spotyka, ale także wyszukiwanie informacji i wydarzeń, które mogą zainteresować odbiorcę. Dziennikarz musi dobrze poznać zjawisko, które chce zrelacjonować, a jego przekaz – zgodnie z kodeksem etyki dziennikarskiej - musi być obiektywny.
Charakter pracy jest zależny od miejsca pracy. Z jednej strony zależy on od tego, czy pracuje w prasie, radio czy telewizji. Z drugiej czy jest to dziennik, czy czasopismo. Pierwszy podział zaznacza różnice warsztatowe. W przypadku tego drugiego różne jest tempo pracy i stopień wnikliwości badania tematu. Różna jest też tematyka poruszanych informacji.
Niezależnie od powyższych podziałów w pracy dziennikarza niezwykle istotna jest informacja, a jej źródłem bywają informatorzy. Stąd dziennikarz musi utrzymywać możliwie rozległe kontakty.
Dziennikarz zazwyczaj zajmuje się wybraną tematyką. Może to być np. sport, polityka wewnętrzna, gospodarka. Czasami specjalizacja jest jeszcze węższa i obejmuje np. tylko wydarzenia polskiej ligi piłkarskiej, informacje z Giełdy Papierów Wartościowych czy sprawozdania z sejmu.
2 4 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci