Krecik Xawery kopie tunele z róznymi prędkościami poziomo: z prędkością 50cm na godz. pionowo w góre: z prędkościa 60cm a pionowo w dół z prędkoscia 40cm na godz. Krecik zaczal kopac tunel o godz. 7 .30

Rysunek

Napczątku pionowo w dół 2m potem poziomo 0,8m następnie 0,6m w góre pionowo później poziomo 3 m pozniej pionow w dół 1,2m następnie poziomo 50cm

Po każdym obliczeniu czasu przy metrach napisz jaka będzie godzinaaa..;)

Z góry dziękujeee..;-)

1

Odpowiedzi

2009-12-03T16:35:55+01:00
7:30

2m (200cm) w dol (predkosc 40 cm/h)
200:40=5 (5h)

skonczyl o - 7:30+5:00=12:30

0,8m (80cm) poziomo (predkosc 50cm/h)
80:50=1,6 (1,6h=1h36min)

skonczyl o - 12:30+1:36=14:06

0,6m (60cm) w gore (predkosc 60cm/h)
60:60=1 (1h)

skonczyl o - 14:06 +1:00=15:06

3m(300cm) poziomo (predkosc 50cm/h)
300:50=6 (6h)

skonczyl o 15:06 + 6:00 = 21:06

1,2m(120cm) w dol (predkosc 40cm/h)
120:40=3 (3h)

21:06+3:00=0:06

50cm poziomo (predkosc 50cm/h)
50:50=1 (1h)

0:06+1:00=1:06
32 4 32