Mama zarabia brutto 1700 zł . Od tego musi zapłacić 19 % podatku .Ile pieniędzy mama otrzymuje po otrąceniu podatku ?

z Warszawy do Nowego Miasta Lubawskiego jest ok. 235 km. Krysia przejechała już 80% drogi.Ile km pozostało jej do przejechania

Na wiosnę cena futra była róna 1750 zł . Jesienią futro podrożało o 15 %.Ile kosztowało jesienią .

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-03T16:09:43+01:00
100%-19%=81%
81% z 1700 = 0,81 * 1700 = 1377

80% z 235 = 0,8 * 235 = 188
235 - 188 =47

100%+15%=115%
115% z 1750= 1,15 * 1750 = 2012,5
1 5 1
2009-12-03T16:13:16+01:00
Mamie potrącą 323 zl bo 1700 * 0,19 = 323
czyli zostanie 1377

Drugie liczysz na tzw. krzyż czyli 235km = 100% drogi a x km = 80%
czyli 100x=235 * 80
x=188km
czyli
czla droga - to co przejechala : 235 - 188 = 47

tu liczysz to o ile potanialo mnoząc po prostu:
1750 *15%= 1750 * 0,15= 262,5 - o tyle podrozalo
czyli 1750 + 262,5=2012,5 zl kosztuje

2 2 2
2009-12-03T16:14:00+01:00
Brutto;1700zł
1700*0,19=323

1700-323=1377
Odp.Po odtrąceniu podatku mama otrzymuje 1377zł
----------------------------------------------------------------------
droga-235km

235*0,80=188

235-188=47
Odp.Do przejechania zostało jej 47km.
-------------------------------------------------------------------------
Futro na wiosne-1750zł
---||--- jesień-1750*0,15=262,50zł
1750+262,50=2012,50
Odp.Na jesień futro kosztuje 2012,50 zł
1 4 1