×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Czy Winicjesz ( z Quo vadis) może zaimponować współczesnemu czytelnikowi ?

Napisz rozprawke ! (Potrzebuje na dziś !!) Prosze o pomoc i z góry dziękuje ;)
1

Odpowiedzi

2009-12-04T13:46:15+00:00
Moim zamiarem jest poparcie tezy - „Winicjusz może zaimponować współczesnemu człowiekowi” - właściwie nie jest zbyt wiele argumentów przemawiających za tym, ale chciałbym w tej chwili przedstawić, te, które według mnie są przekonywujące.

Pierwszy z argumentów mówi o tym, że Winicjusz, niczym agent tajnych służb, dla swojej „boskiej” Ligii zmienia całe swoje życie, z rozpustnego życia rzymianina przyjmując chrześcijaństwo, przy czym zmieniając cały swój pogląd na świat. Jest to chyba najbardziej udawadniający tezę argument, ponieważ pokazuje, do jakich poświęceń jest zdolny człowiek dla miłości

Drugi z argumentów jest też dość przekonywujący do tezy tej rozprawki. Winicjusz, wykazując się silną wolą za wszelką cenę chce zdobyć Ligię, nie poddaje się, (co uczyniłby każdy o słabszej sile woli, lecz dalej próbuje ją zdobyć. Bohater próbuje dojść do jej serca każdą drogą, co prowadzi go do przyjęcia chrześcijaństwa i zmiany życia, opisanego wyżej

Następny argument, mówi o tym, że Winicjusz nie wstydził się pokazywać swoich uczuć, chciał, aby wszyscy wiedzieli o jego „boskiej Ligii”, którą zdobył poprzez porwanie, zresztą nieudanego, ponieważ Ligia uciekła od niego. Cecha ta (pokazywania uczuć) jest także ważna u człowieka, aby nie był zamknięty w sobie i aby nikomu nie było przykro, na przykład, gdy ktoś daruje mu wymarzony prezent a on mówi tylko „dziękuję”

Myślę, że wyżej podane argumenty udowadniają to, że Winicjusz jest godny posiadania jego poszczególnych cech, i może zaimponować współczesnemu człowiekowi, choć żył on 2 tysiące lat temu, jego cechy są nadal uznawane za poprawne i poważane. Osobiście uważam, że każdy powinien mieć w środku serca, chociaż „małego Winicjusza”
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci